Top 10 w Google – zawalcz o wysokie miejsce w rankingu wyszukiwarki

Z tego artykułu dowiesz się, jak znaczący jest ranking wyszukiwania Google oraz tego, dlaczego Twoja firma powinna znaleźć się na pierwszej stronie wyników w wyszukiwarce.

Google jest obecnie najpopularniejszą wyszukiwarką internetową. To właśnie tam internauci najczęściej szukają najświeższych informacji ze świata, sprawdzają pogodę, czy też wyszukują różnego rodzaju usługi i produkty. Dlatego właśnie to Google są idealnym miejscem dla pozyskiwania potencjalnych klientów. Warto zatem skupić się na pozycjonowaniu i zachowaniu wysokiego miejsca w rankingu wyszukiwania.

Jak wynika z danych na temat współczynnika klikalności CTR, ponad jedna trzecia internautów poszukujących określonych usług i produktów, decyduje się na skorzystanie z firm, znajdujących się na pierwszej stronie wyników wyszukiwań.

Istnieje ścisły związek pomiędzy nimi a ulepszonym CTR. Współczynnik ten spada wraz z każdą kolejną pozycją. W przypadku pierwszego miejsca wynik CTR wynosi niemalże 40%. Z kolei drugie i trzecie miejsca uzyskują znacznie niższe wyniki, bowiem jest to już około 14% i 8%. Na drugą stronę wyników dociera zaledwie 1% internautów. To pokazuje, jak ważne jest dążenie do bycia w pierwszej dziesiątce.

Analiza zachowań internautów dowodzi, że większe prawdopodobieństwo jest na to, że sformułują oni inaczej swoje pytanie, niż na to, że zajrzą na kolejne strony wyszukiwań. Dlatego więc, będąc poza pierwszą dziesiątka, pozbawiasz się możliwości dotarcia do potencjalnego klienta.

Ranking wyszukiwań powstaje w oparciu o 200 różnych algorytmów, które nie mają związku ze stawkami za reklamy. Oznacza to, że nie ma możliwości wykupienia wysokiej pozycji w rankingu wyszukiwań.

Jak wiadomo, liczba miejsc na pierwszej stronie jest ograniczona dlatego, aby dotrzeć na szczyt należy skupić się na dostosowaniu swojej strony do określonych standardów i wymagań. Skuteczna taktyka i działania w zakresie SEO bez wątpienia przyczynią się do wzrostu Twojej pozycji wśród wyszukiwań Google. To z kolei przełoży się na zyski.

Nie czekaj dłużej, skontaktuj się z nami i zadbaj o to, aby być w Top 10 w rankingu wyszukiwań Google.